Co parzą homebariści?

Od dawna nie spotkaliśmy się z tak pełną kawowej zajawki ekipą!

Dominika Gafka i Patryk Mądry „na poważnie” parzą kawę od nieco ponad roku, ale zdołali zebrać już masę doświadczeń, sporo sprzętu i wyrobić swoje kawowe rytuały.
Od niedawna startują w zawodach, Dominika ma za sobą pierwsze sukcesy – udało jej się wyjść z grupy eliminacyjniej podczas Mistrzostw Polski Aeropress 2022, pokonując dwóch utytuowanych, profesjonalnych baristów, w tym wielokrotnego mistrza Polski. Zajęła też drugie miejsce w zawodach w parzeniu kawy „na oko” organizowanych przez Coffee Desk.
Potrafi wciąż bawić się kawą – zmieniła swój przepis na zawody dosłownie wieczór przed startem. Stwierdziła, że musi być… zabawny do opowiedzenia!


Odwiedzają kawowe wydarzenia, cuppingi, mniej i bardziej znane kawiarnie. O dziwo kawowe zakupy robią często w fizycznych sklepach czy kawiarniach. „Ja zawsze kupuję kawy spontanicznie, dlatego muszę chodzić na kawowe wydarzenia, cuppingi” – mówi Dominika. Wybiera szalone obróbki, 72-godzinne maceracje, anaeroby…
Kawę, którą polubi, potrafi kupić w dużych ilościach i zamrozić w specialnych probówkach!


Patryk również startował dwukrotnie w zawodach „na oko” i raz w Aeropressach. Na razie bez sukcesów, ale planuje kolejne starty. Zbiera sprzęt do parzenia kawy. Zaczynał od aeropressu (przekonuje, że to świetne urządzenie na początek, nie wybaga bowiem precyzyjnego młyna czy czajnika z wylewką), próbował V60, gabi master, ostatnio dołożył młynek comandante. Na codzień pracuje w sklepie internetowym, więc świetnie sobie radzi z wyborem kolejnych urządzeń.


Dominika na pierwszy sprzęt do parzenia poleca chemex. Jej największym marzeniem kawowym był jednak moccamaster. Ostatnio udało się je zrealizować i pracuje nad idealnym przepisem.
Mają też ciekawy sposób na zdobywanie specjalnej wody do parzenia kawy – posłuchajcie jak to zrobić!
Dominika Gafka https://www.instagram.com/dominikagafka
Patryk Mądry https://www.instagram.com/paatryk93
Więcej na www.podcastokawie.pl


Patronem Podcastu o kawie jest Coffee Machines Sale, dostawca wyposażenia dla palarni kawy.
Coffee Machines Sales