Mistrzostwa Polski Brewers CUP 2024

Szczera rozmowa zawodników rywalizujących ze sobą w Zawodach Brewers Cup 2024 organizowanych przez SCA Poland.
Wspólnie z Julia Brągiel, Dominika Gafka, Czarek Cieśliński i Igorem Stepanov poruszaliśmy tematy techniczne, takie jak potrzeba pracy nad prezentacją oraz analiza swoich poprzednich występów w drodze na występ przed sędziami.

W naszej rozmowie wróciliśmy do omawianego w innych odcinkach tematu wsparcia coacha. „Link to the cup, czyli zasadniczo wszystko, co mówisz na scenie na temat kawy, musiało mieć związek z tym, co działo się w tle” – tak Czarek wspomina wskazówki Janina Łaszkiewicz, która wspierała go oraz Dominikę podczas przygotowania do występu.

Podkreślam słowa Julii, która dzieli się dwoma istotnymi przesłaniami.
Po pierwsze, uczestnictwo w zawodach Brewers Cup to nie tylko doskonała lekcja dla baristy, ale również ogromny rozwój osobisty.
Po drugie, ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne, słuchanie siebie i umiejętność rozpoznawania momentów, gdy presja staje się zbyt wielka, aby móc odpowiednio reagować i zadbać o swoje dobre samopoczucie.

Pomimo różnic w podejściach, moi goście są zadowoleni ze swoich występów i planują kolejne. Staraliśmy się, aby nasze spotkanie było inspiracją dla innych chcących wziąć udział w podobnych wydarzeniach.

 

Mistrzostwa Polski Brewers CUP 2024


Posłuchaj również:
Mistrzostwa Polski Barista 2024

Fot. instagram.com/kawowyjanusz

Related Posts