Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2021 – SCA Poland

Zawody organizowane przez polski oddział Specialty Coffee Association (SCA Poland) – Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2021

 

Pełen wrażeń weekend zamknięty w dźwiękowej pigułce!

Mistrzostwa Polski Cup Tasters oraz Coffee Market przyciągnęły tłumy ludzi do warszawskiej Hali Gwardii. Byliśmy i my: z mikrofonami, na stanowisku tuż obok sceny.
Udało nam się porozmawiać z wieloma bohaterami tego weekendu. Byli dobrzy znajomi podcastu, m. in. Kamil Zalewski czy Maksym Volkovytskyi, ale też nowe głosy – choćby Alan Kwiecień (3 miejsce!), Katarzyna Zyzało-Moczydłowska (szefowa SCA Polska) czy Krzysztof Blinkiewicz.
To Krzysiek z Paulą Gwarek wybrali kawy na zawody. Krzysiek palił je, a następnie ustawiał w zestawy. A później denerwował się chyba bardziej niż zawodnicy. Dlaczego? To wszystko do usłyszenia w nowym odcinku podcastu! Dowiecie się z niego o co chodzi w Cup Tasters, jak się do nich przygotować, a nawet tego co jeść – a czego nie – przed samym startem.
Jest też wielki nieobecny: Mistrz Polski Oleg Sapizhynski, który musiał ekspresowo zniknąć z Warszawy. Ale nie ma tego złego, bo już umówiliśmy się z nim na dłuższą rozmowę. Może wpadniemy do jego łódzkiego matecznika, czyli kawiarni Warzywa i Owoce.

Nasi goście:
Katarzyna Zyzało-Moczydłowska – SCA Poland
Jarosław Ziółkowski – Palarnia Bracia Ziółkowscy
Maksym Volkovytskyi – palarnia HardBeans
Mateusz Dąbek – Dobra Palarnia Kawy
Kamil Zalewski – palarnia Runty Roaster
Alan Kwiecień – kawiarnia CoffeeDesk
Krzysztof Blinkiewicz – SCA Poland

Sprawdź również Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2022

Related Posts