Przepis na idealne espresso z Dalla Corte

Czy uniwersalny przepis na idealne espresso istnieje? Jakie są niezbędne kroki, które trzeba postawić na drodze poszukiwania doskonałej receptury? Gośćmi tego odcinka „Podcastu o kawie” są bariści: Michał Ziemielewicz, brand manager marek Compak i Dalla Corte w Best CS i Jakub Sasin, właściciel marki Big Beans Production.

Technologia, a umiejętności baristy

Obecne na rynku urządzenia pozwalają bardzo precyzyjnie kontrolować ciśnienie, szybkość i czas przepływu – ekspresy kolbowe włoskiej marki Dalla Corte uchodzą za najlepsze do tworzenia doskonałego espresso.

Nawet najlepsze technologie nie zastąpią umiejętności baristy – mówi Michał Ziemlewicz. Cały czas szukamy idealnego balansu i podejmujemy próby wydobywania z ziaren kawy tego, co najlepsze. – To, że mamy receptury, mamy super jakości sprzęt i standardy, nie zwalnia nas z tego, że możemy pozbyć się baristy – dodaje Kuba Sasin.

Poznaj system Fixed Water Flow Control w ekspresie Zero Barista

idealne espresso Dalla Corte

Dalla Corte Cup 2022

To właśnie dla początkujących, ambitnych baristów – takich, którzy dotychczas nie stawiali na najwyższym podium MPB, MPLA, MPCIG, MPBC, MPCT – wracamy z zawodami Dalla Corte Cup 2022. – To szansa nie tylko na wygranie wyjątkowych nagród – m.in. ekspresu Dalla Corte Studio – ale również na oswojenie się ze sceną i sędziami – mówi Michał Ziemielewicz. Otwarta formuła zawodów pozwala na proste sprawdzenie swoich umiejętności. Dalla Corte Cup 2022 odbędzie się w dniach 1-2 października w Warszawie – zawody towarzyszyć będą organizowanemu w Hali Gwardii Warsaw Coffee Market. Informacje o zapisach dostępne będą na mediach społecznościowych Dalla Corte Poland, Best CS oraz na stronie internetowej www.best-cs.pl.

Historia marki Dalla Corte

W tym odcinku posłuchacie również o ciekawej historii marki Dalla Corte, jej rozwoju na polskim rynku i zaletom, które podbijają serca właścicieli kawiarni i baristów. Dalla Corte jako pierwsze stworzyło i opatentowało technologię w pełni opartą na kontroli elektronicznych parametrów urządzeń, a tym samym kontroli wszystkich procesów zachodzących przy tworzeniu doskonałego espresso. Ekspresy pozwalają ustawić temperaturę z dokładnością do 0,01 stopnia i znaleźć smak swojej idealnej kawy.

Przepis na idealne espresso z Dalla Corte

Second Chance

Dalla Corte to również marka zaangażowana społecznie.

Dalla Corte Second Chance to projekt realizowany w mediolańskim więzieniu we współpracy z marką. Dzięki temu osadzeni mają szansę na resocjalizację, a ekspresy dostają drugie życie – więźniowie wymieniają 90% części, maszyna dostaje nową obudowę sygnowaną symbolem projektu, a wszystko to za 25% wartości urządzenia – opowiada o inicjatywie Michał.

Zapraszamy do odsłuchania odcinka „Podkast o kawie”, którego partnerem jest Best Company Solutions – krajowy dystrybutor marek Dalla Corte, Franke oraz Compak
O naszej rozmowie przeczytasz również na stronie dallacorte.pl

„Przepis na idealne espresso z Dalla Corte” jest dostępny w aplikacjach do słuchania podcastów.Posłuchaj również relacji z zawodów Dalla Corte Cup 2022
Sprawdź kto został zwycięzcą!

Michał Ziemielewicz Jakub Sasin
Jakub Sasin i Michał Ziemielewicz w Centrum Innowacji Gastronomicznych BEST CS, Warszawa

 

 

 

 

Related Posts